Strona główna » Wpisy bloga » Składniki kosmetyków BOTANICA

Składniki kosmetyków BOTANICA

Naturalne i nietoksyczne produkty Botanica International powstają na bazie szeregu silnie działających roślin występujących w naturze. Wyroby te są przeznaczone do użytku zewnętrznego i zawierają aloes, żywokost, olejek lawendowy i olejek z drzewa herbacianego, które to składniki udowodniły swoją skuteczność  w leczeniu wielu chorób skóry.

Aloes

Ten wyciąg organiczny zawiera substancje odżywcze skóry, które wspierają i przyspieszają odbudowę tkanek skórnych oraz redukują powstawanie blizn. Aloes działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia, chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i znajduje zastosowanie w leczeniu oparzeń. Ten składnik jest naturalnym odnowicielem skóry.

Żywokost

Od czasów greckich i rzymskich żywokost podtrzymuje swoją niezrównaną reputację rośliny leczniczej. Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego „conferre”, co oznacza zbierać razem lub rosnąć razem. To doskonała pomoc w leczeniu urazów kości.

Lawenda

Ten olejek eteryczny po posmarowaniu nim skóry redukuje ból, zwłaszcza  w miejscach zapaleń i siniaków. Jest także stosowany dla pobudzenia krążenia krwi i zmniejszenia bólu mięśni/ścięgien oraz przy zesztywniałych stawach. To cudowne ziele pomaga zmniejszyć przetłuszczanie się skóry i utrzymuje jej zdrowy wygląd. Jest naturalnym repelentem owadów.

Drzewo herbaciane

Olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) to substancja o działaniu sprawdzonym od ponad 60 lat. Ten najsilniejszy znany człowiekowi naturalny środek antyseptyczny ma szerokie zastosowanie grzybo- i bakteriobójcze.

Z osiągnięciami olejku z drzewa herbacianego nie może się równać żaden inny produkt naturalny. Jest to silnie działający środek o działaniu antywirusowym, antybakteryjnym i grzybobójczym (jako olejek eteryczny). Sprawdza się od dawna znakomicie podczas zabiegów pierwszej pomocy i przy leczeniu licznych chorób skóry.

Olejek z drzewa herbacianego jest skuteczny przeciwko infekcjom grzybicznym paznokci, grzybicy skóry i stóp, łupieżowi, trądzikowi, zaskórnikom i wielu zarażeniom włączając wszy, roztocza, świerzb, komary, itp. (zarówno u ludzi jak i u zwierząt).

Olejek z drzewa herbacianego nie tylko działa łagodząco i dezynfekująco, ale może także dostać się do głębszych warstw skóry, gdzie działa przeciwzapalnie, dezynfekująco, przeciwbólowo i wspiera gojenie się ran. Jest to też środek napotny – wspomaga naturalną reakcję obronną organizmu zagrożonego infekcją.

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości wykrztuśne i balsamujące, szczególnie pożądane w leczeniu chorób gardła i dróg oddechowych, o działaniu łagodzącym i oczyszczającym (wydalanie śluzu) dla całego układu oddechowego, skuteczny również w razie kataru.

Certyfikacja wyrobu Botanica przez LCH France

Produkty Botanica otrzymały od LCH France w wyniku testów certyfikat potwierdzający brak w ich składzie substancji zakazanych (por. załącznik)

MENU